امروز

پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۴۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد:

‍۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال، وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود

طی سال‌‎های اخیر مسئله حمل و نقل عمومی در بسیار از محافل شهری مورد نقد بررسی قرار گرفته است و این مهم یکی از تأثیرگذارترین موارد آلودگی شهری می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، در گام اول هدف از حمل و نقل عمومی شهری کاهش تردد خودروهای تک سرنشین، تبدیل ترافیک سنگین به ترافیک روان که هر دو این موارد به کاهش آلودگی محیط زیست منجر می‌شود اما از جمله عوامل تأثیرگذار برای ترغیب مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، سیستم رفاهی موجود در این ناوگان است.

در روزهای گرم تابستان و سرد زمستان بهترین وسیله برای تردد بسیاری از مردم شهر، زائران و مخصوصا افراد کم برخوردار همین اتوبوس است و در حال حاضر بسیاری از مردم از تعدادی از اتوبوس‌ها به دلیل نداشتن همین وسائل رفاهی ناراضی هستند.

برای مطلع شدن از علل این نارضایتی، علی اصغر نیشابوری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، پیرامون سیستم سرمایشی و گرمایشی این ناوگان، گفت: ۱۹۰۰ دستگاه اتوبوس در بخش سازمانی و خصوصی در حال خدمت هستند و از این تعداد ۱۱۷۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰۲ دستگاه مینی بوس، برابر ۷۱ درصد به سیستم سرمایشی مجهز هستند و پیش بینی این است که تا پایان سال ۹۷ مابقی ناوگان نیز تجهیز شوند.

وی افزود: با ورود اتوبوس‌های جدید، بازسازی ناوگان قدیمی و خروج ناوگان فرسوده موضوع سیستم سرمایشی محقق می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد عنوان کرد: قیمت هر اتوبوس ۴۸۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان است و در ابتدای فصل سرما نیز ناوگان به طور کامل مورد بازدید قرار می‌گیرد و سیستم گرمایشی بازرسی می‌شود و اگر برخی مواقع اتوبوسی گرم نیست، دچار مشکل شده است و در اولین فرصت در همان روز برای رفع نقص به تعمیرگاه مراجعه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهوری به مشهد قول ۲۰۰ دستگاه اتوبوس داده شد که از این مبلغ ۲۰میلیارد تومان محقق شده است و الباقی ناوگان توسط شهرداری مشهد، در چهار سال گذشته ۳۹۹ دستگاه اتوبوس برابر ۱۵۳ میلیاردتومان نوسازی و خریداری شده و سازمان اتوبوسرانی به ازای این تعداد ۳۹۹ اتوبوس بالای ۸ تا ۱۰ سال از ناوگان خارج کرده است.

نیشابوری یادآور شد: در حال حاضر قرارداد ۲۳۳ دستگاهی بسته شده است که از این تعداد تا پایان امسال ۱۰۰ و ۱۳۳ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس نیز تا سال آینده وارد ناوگان می‌شود و امید داریم قرارداد خرید ۴۰۰ دستگاه اتوبوس گاز سوز نیز با حمایت دولت وارد شهر مشهد شود ولی هنوز به مرحله انعقاد قرار داد نرسیده است.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15418
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک