امروز

جمعه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۱:۰۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

تقدیر محمود ملکی سردبیر سایت تابناک از عملکرد سیستم اطلاع رسانه ای وزارت امور اقتصادی و دارایی

به گزارش خبرگزاری روز مشهد(مشهدنیوز) در چهار سال گذشته یکی از انتقادات همیشگی به دولت ضعف اطلاع رسانی بوده است. اما در میان این همه انتقاد، منصفانه است اگر بگوییم تیم اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در دولت یازدهم، حقا جهادی کار کرد و بیش از توان و احیانا بودجه ای که در اختیار داشت به اطلاع رسانی و بیان دستاوردهای دولت پرداخت.

کار ساختار اطلاع رسانی وزارت اقتصاد از دو جهت حائز اهمیت بود: اول اینکه دروغ نگفت! در نظام رسانه ای ایران که دروغ بهترین راه فرار از چالش هاست، مسئولان این وزارتخانه، حقیقت را گفتند که چه بسا گاهی به هجمه علیه آنان تبدیل شد. ولی انصافا ندیدم برای دفاع از عملکرد خود یا وزیر حرف باطلی را حق جلوه داده باشند یا حق دیگران را باطل جلوه داده باشند.

دومین ویژگی مهم کار اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، جلوگیری از هزینه کرد بی رویه منابع مالی، برای معرفی کردن خودشان بود. بنده که سالهاست که از نزدیک پول هایی را که وزارتخانه ها و نهادهای مختلف برای معرفی خود، در قالب قراردادهای واقعا قابل توجه به رسانه ها پرداخت می کنند را مشاهده می کنم. می توانم در این باره شهادت بدهم که مدیران اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، با کمترین بودجه ممکن و با حرکت های جهادگونه کوشیدند آنچه را که حق و حقیقت است را به مردم بگویند. که انشالله ماجور باشند.

مشهدنیوز: لازم به ذکر است مدیریت تیم خبری وزارت اقتصاد با “دکتر سیدمالک حسینی” از اصحاب قدیمی رسانه است.
حسینی از ابتدای دولت یازدهم به عنوان مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد منصوب شده است و با مدیریت اصولی و صادقانه در ماجراهای تنش آفرینی همچون فیش های نجومی که از  زیرمجموعه این وزارتخانه (بیمه مرکزی) آغاز شده بود نشان داد که سپردن کار اطلاع رسانی حرفه ای به خود اهل رسانه میتواند جوابگوی نیازهای مخاطبین جامعه باشد.
پرسنل موسسه خبرگزاری روز مشهد (مشهدنیوز) برای این همکار سختکوش خود آرزوی توفیق روزافزون در امر خطیر و مقدس اطلاع رسانی را خواستار هستند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک