امروز

پنج شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۵:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

مهاجری موفق‌ترین، سیاه‌جامگان محبوب‌ترین

در نظرسنجی ایسنا هواداران فوتبال خراسان مهاجری را به عنوان سرمربی موفق دهه اخیر فوتبال خراسان و سیاه‌جامگان را به عنوان محبوب‌ترین تیم استان انتخاب کردند.
به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، به نقل از ایسنا در نظرسنجی که در مشهد انجام شد، موضوعات مختلفی از قبیل محبوب‌ترین تیم لیگ برتری استان، موفق‌ترین مربی خراسانی دهه اخیر فوتبال ایران و آیتم‌های مختلف دیگری سنجیده‌شد. این نظرسنجی در روز دیدار پرسپولیس و سیاه‌جامگان در چارچوب هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال کشور به شکل پراکنده از 450 هوادار حاضر در ورزشگاه ثامن صورت گرفت و نتایج آن به شرح زیر است:
سیاه‌جامگان، محبوب‌ترین
در این نظرسنجی، تیم فوتبال سیاه‌جامگان به عنوان محبوب‌ترین تیم استان شناخته‌شد. 65.8 درصد هواداران فوتبال خراسان در پاسخ به این سوال که بین پدیده و سیاه‌جامگان به کدام تیم علاقه بیشتری دارند، تیم سیاه‌جامگان را انتخاب کردند. همچنین 34.2 درصد از هواداران فوتبال خراسان را هواداران پدیده تشکیل می‌دهند.
علاقه‌مندان به تیم سیاه‌جامگان، پوشیدن لباس مشکی‌رنگ و قرابت این تیم به ابومسلم، قدیمی‌ترین تیم فوتبال خراسان را دلیل اصلی حمایت خود از این تیم لیگ برتری عنوان کردند.
هواداران پرسپولیس، بیشتر از استقلال
یکی از مشکلات تیم‌های مشهدی در لیگ برتر شانزدهم، اختصاص یافتن بخش اعظم ورزشگاه ثامن به هواداران سرخابی‌های پایتخت در مصاف با این رقبا بود. علت اما نه در ناهماهنگی میان مدیران که در حضور گسترده هواداران استقلال و پرسپولیس بر خلاف هواداران تیم‌های مشهدی در این رقابت‌ها بود.در همین رابطه از هواداران حاضر در ورزشگاه پرسیده شد که: «از میان چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سیاه‌جامگان و پدیده هوادار کدام تیم هستید؟»
56.9 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که هوادار پرسپولیس هستند، 18.5 درصد سیاه‌جامگان،  18 درصد استقلال و تنها 6.6 درصد پدیده را انتخاب کردند. به این معنا که دو تیم استقلال و پرسپولیس روی هم‌رفته 75 درصد هواداران فوتبال خراسان را شامل می‌شوند که به وضوح نگران‌کننده است. هواداران مشهدی تیم‌های تهرانی دلیل حمایت خود را نتایج ضعیف تیم‌های مشهدی و البته ریشه‌دار نبودن این دو تیم دانستند.
البته برای بالا بردن دقت این بخش از نظرسنجی بایستی در لیگ برتر هفدهم، در دیداری میان تیم‌های پدیده و استقلال نیز این نظرسنجی تکرار شود تا به پاسخی دقیق‌تر دست یابیم.
بادامکی، محبوب‌ترین بازیکن
بیش از 40 درصد هواداران فوتبال خراسان در خصوص محبوب‌ترین بازیکن فوتبال خراسان در سال‌های اخیر، حسین بادامکی را انتخاب کردند. بادامکی کاپیتان باسابقه مشکی‌پوشان مشهدی با ابومسلم به فوتبال ایران معرفی شد و پس از ابومسلم 8 سال در پرسپولیس حضور داشت. وی پس از پرسپولیس در تیم‌هایی همچون صبا و ملوان نیز به میدان رفت تا اینکه در لیگ برتر پانزدهم به فوتبال خراسان بازگشت و لباس پدیده را بر تن کرد.
بادامکی پس از یک فصل حضور در پدیده راهی سیاه‌جامگان شد و در لیگ برتر هفدهم، دومین سال حضور در تیم سیاه‌جامگان را سپری خواهدکرد.
پس از بادامکی، رضا عنایتی نیز با 36.5 درصد آرا به عنوان دومین بازیکن محبوب فوتبال خراسان انتخاب شد. عباسیان و ناصحی دیگر گزینه‌های این سوال روی هم رفته 23.4 درصد را به خود اختصاص دادند.
مهاجری، موفق‌ترین
اما محمدرضا مهاجری، سرمربی سابق سیاه‌جامگان و فعلی پدیده‌ای‌ها نیز با کسب 48.4 درصد آرا به عنوان موفق‌ترین سرمربی دهه اخیر فوتبال خراسان انتخاب شد. مهاجری با سیاه‌جامگان از لیگ دو تا لیگ برتر صعود کرد و پس از آن هدایت تیم فوتبال پدیده را در لیگ برتر پانزدهم و شانزدهم برعهده داشت. وی در سال نخست به رتبه دهم و در سال دوم به رتبه یازدهم بسنده کرد. مهاجری در لیگ برتر هفدهم نیز روی نیمکت پدیده خواهدنشست.
اکبر میثاقیان، سرمربی کاربلد تیم فوتبال سیاه‌جامگان نیز با 46.2 درصد در رتبه دوم جای گرفت و دیگر گزینه‌های این سوال، کمتر از 6 درصد آرا را از آن خود کردند.
نبود اسپانسر، دغدغه اصلی هواداران
نکته جالب توجه دیگر در این نظرسنجی، پاسخ هواداران فوتبال خراسان به سوال «دلیل اصلی ضعف تیم‌های مشهدی را در چه می‌بینید؟» بود. 45.9 درصد نبود اسپانسر را اصلی‌ترین دلیل ناکامی تیم‌های مشهدی در سال‌های اخیر دانستند. نکته قابل تامل اینکه 37.2 درصد هواداران نیز عدم مدیریت صحیح در این باشگاه‌ها را علت ناکامی دانستند. کم‌کاری بازیکنان و ضعف کادرفنی دیگر گزینه‌های مطرح‌شده بودند که کمتر از 10 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.
ورزشی برای تمام اقشار
یکی از نکات جالب توجه در خصوص اقشار مختلف حاضر در ورزشگاه نیز آیتم‌هایی از قبیل سن ، میزان تحصیلات و محل زندگی است. برای دیداری با اهمیت مثل دیدار سیاه‌جامگان و پرسپولیس، 74.3 درصد از حاضرین در ورزشگاه را مشهدی‌ها تشکیل می‌دهند، ضمن اینکه 24.8 درصد از حاضرین، ساکنین شهرستان‌های خراسان رضوی هستند  تنها 0.9 درصد از حاضرین در ورزشگاه ثامن را مردم دیگر استان‌های کشور تشکیل می‌دهند. در این بین باید توجه کرد که عمدتا این 0.9 درصد، از استان‌های مجاور مثل خراسان شمالی و جنوبی به مشهد می‌آیند.
بد نیست بدانید اکثریت حاضرین در ورزشگاه را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند. 55.6 درصد از هواداران فوتبال خراسان افرادی هستند که دارای مدرک کاردانی به بالاتر هستند. در این میان هواداران با مدرک کارشناسی 30 درصد، کارشناسی ارشد و بالاتر، 14.3 درصد و افراد دارای مدرک کاردانی 11.3 درصد از این بخش را به خود اختصاص دادند.
پس از افراد دارای مدرک کارشناسی، دارندگان دیپلم نیز بیشترین حاضرین در ورزشگاه هستند. 25.6 حاضرین در ورزشگاه را ین بخش تشکیل می‌دهند. 12.3 درصد دارای تحصیلات در سطح متوسطه و 6.4 درصد نیز افراد با میزان تحصیلات سوم راهنمایی و پایین‌تر هستند.
همچنین در خصوص سن هوادران نیز افراد با بازه سنی 21 تا 30 سال اکثریت حاضرین در ورزشگاه را با 47.7 درصد تشکیل می‌دهند. پس از آن، بازه سنی 10 تا 20 سال با 23.4 درصد، جایگاه دوم را تشکیل داده‌اند. کمترین بازه سنی مربوط به بازه سنی 50 سال به بالاست که تنها 1 درصد از حاضرین در ورزشگاه را تشکیل می‌دهند.
میانگین سن تماشاگران 27 سال است و پیرترین فرد پرسش‌شونده در این نظرسنجی 68 سال سن داشت.
امکانات کم و فضای نامناسب
اما پرسش در خصوص کیفیت بوفه‌ها، نظافت و البته فضای فرهنگی ورزشگاه دیگر سوالی بود که در نظرسنجی قرار داشت. نکته جالب توجه اینکه تماشاگران بازه سنی 10 الی 20 سال کیفیت بوفه‌ها را مناسب، نظافت ورزشگاه را متوسط رو به خوب و فضای فرهنگی ورزشگاه ثامن را مناسب می‌دانستند. اکثر تماشاگران بازه سنی 21 الی 30 سال نیز کیفیت بوفه‌ها را نامناسب، نظافت ورزشگاه را بسیارنامناسب و فضای فرهنگی ورزشگاه ثامن را مناسب می‌دانستند.
نکته جالب توجه اینکه اکثر قریب به اتفاق تماشاگران بالای 30 سال فضای فرهنگی ورزشگاه ثامن را نامناسب می‌دانستند و از وضعیت نظافت ورزشگاه نیز راضی نبودند.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14617
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک