امروز

یکشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۱:۲۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

مدیرکل دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی:

این سازمان میراث‌دار انباشت‌های فرهنگی کشور است

مدیرکل دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به این‌که فرهنگ، نشان‌دهنده دستاوردها و ارزش‌های مادی و معنوی اقوام مختلف کشور است، گفت: سازمان میراث فرهنگی میراث‌دار بخش عظیمی ازانباشت‌های فرهنگی کشور است.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)،  ‌فاطمه کرباسی ۲۲ تیرماه در نخستین نشست سراسری امور زنان و خانواده، با رویکرد هم‌افزایی و آشنایی بانوان به وظایف خود در حوزه کاری، اقتصاد مقاومتی و عفاف و حجاب که با حضور ۳۱ کارشناس از استان‌ها برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، هم‌افزایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات در حوزه اهداف و وظایف سازمان به منظور پیشبرد اهداف است.

او ادامه داد:تلاش این سازمان داشتن نگاه جامع به مقوله فرهنگ و توجه به حوزه فرهنگ است که نقش مردم در آن تعیین‌کننده‌ است.

مدیرکل دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، تعیین چارچوب‌ها، ضوابط و استانداردها، نظارت و حمایت از فعالیت‌های مردمی و حفظ وظایف تصدی‌های اجتماعی را از وظایف کلی سازمان میراث فرهنگی دانست و گفت: براین مبنا، شناسایی و ثبت میراث فرهنگی و طبیعی، صیانت از میراث فرهنگی و معرفی توانایی‌ها و ارزش‌های آثار فرهنگی از برنامه‌های سازمان است.

وی با اشاره به این‌که بازگو کردن هویت و ذوق و هنر ایرانیان از وظایف حوزه صنایع دستی است، بیان کرد: برنامه عملیاتی در این حوزه، حمایت از صنعتگران و هنرمندان و حفظ و احیا رشته‌های سنتی است.

او با اشاره به این‌که صنایع دستی در جهان از جایگاه ارزشمندی برخوردار است، گفت: ایران جزو سه کشور برتر در حوزه صنایع دستی و در رده سوم قرار دارد که باید برای ارتقای این جایگاه تلاش شود. توسعه زیرساخت‌های اقامتی، نشست با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با هدف جذب سرمایه‌گذار و دادن راهنمایی‌های مربوط به سرمایه‌گذاری از جمله برنامه‌های شاخص در حوزه سرمایه‌گذاری این سازمان است.

وی افزود: شناسایی مقاصد جدید گردشگری، راه‌اندازی بازارهای جدید دنیا، ساماندهی گردشگران و تورگردانان و آموزش به گردشگران از برنامه‌های شاخص حوزه گردشگری است.
انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=15875
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک