امروز

یکشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۱:۰۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

امیر سیاری: پیام حضور نداجا در اقیانوس ها، حفاظت همه جانبه از منافع و منابع کشور است

به گزارش (مشهدنیوز)، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز شنبه در آیین استقبال از ناوگروه چهل و هفتم و اعزام ناوگروه چهل و هشتم به ماموریت آب های آزاد و دور دست، اظهارداشت: با افتخار از منابع و منافع کشور در دریاها حفاظت و حراست می کنیم.

وی ادامه داد: این آمادگی وجود داد که برای دفاع از منابع و منافع کشور هر اقدامی لازم باشد اجرایی شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) اظهارداشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی ساحلی نیست و با به اهتزاز درآوردن پرچم کشور بین سایر کشورها در منطقه نشان داده توان حضور در دریاهای آزاد را دارد.
امیر دریادار سیاری تصریح کرد: این نیرو امروز یک نیروی مؤثر در قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران است که از هیچ کوششی برای حفاظت از منافع و منابع کشور دریغ نمی کند.
وی خاطرنشان کرد: حضور نداجا در اقیانوس ها این پیام را به دشمنان نظام جمهوری اسلامی دارد که در دفاع از منابع و منافع و مرزهای آبی خود مصمم هستیم و از هیچ تهدیدی هراس نداریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) یادآور شد: این حضور باعث شده در تمام مجامع دریایی بین‌ المللی و همایش هایی که در کشورهای حاشیه اقیانوس هند و یا جنوب شرق آسیا انجام می ‌شود نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک نیروی قدرتمند در منطقه بشناسند.
امیر دریادار سیاری اضافه کرد: حضور مستمر این نیرو در آب های آزاد و دوردست و اقدام های امنیت ساز آن در مقابله با پدیده دزدان دریایی توسط سایر کشورها ارزش گذاری می شود.
ناوگروه چهل و هفتم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه با استقبال فرمانده نداجا از ماموریت آب‌های آزاد و دور دست بازگشت و در بندرعباس پهلو گرفت.
ناوگروه چهل وهفتم متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز و ناو پشتیبانی رزمی جمهوری اسلامی ایران بوشهر به استعداد ۲۵۳ نفر در تاریخ ۲۷ خرداد امسال به ماموریت اعزام شد.
این ناوگروه پس از ۷۶ روز دریانوردی و طی مسافت هشت هزار و ۵۰۰ مایل دریایی به کشور بازگشت و در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت.
این ناوگروه در مدت ماموریت خود ۱۸ فروند واحد نظامی منطقه ای و فرا منطقه ای ، ۶۲۳ فروند شناور و هواپیمایی نظامی منطقه ای و فرامنطقه ای شناسایی ، ۵۲ کشتی تجاری و نفت کش مانیتورینگ و یک هزار و ۸۵۱ فروند واحد غیر نظامی در خلیج عدن را انجام داد.
همچنین ناوگروه چهل وهشتم متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی رزمی لاوان امروز(شنبه ۱۱شهریور) به ماموریت آب های آزاد اعزام شد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک