امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۱:۵۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر

680 هکتار از مزارع شهرستان کاشمر زیر کشت طالبی است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به اینکه 680 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت طالبی است، گفت: شهرستان کاشمر به لحاظ سطح زیر کشت و تولید مقام اول استان را به خود اختصاص داده است.
به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، با بیان اینکه کلیه طالبی‌هایی که در این منطقه کشت می‌شوند به صورت مالچ یا تونل پلاستیکی هستند، بیان کرد: با ساتفاده از این روش طالبی‌ها در برابر عوامل طبیعی، آفات و بیماری‌ها کاملا محافظت شده هستند.
وی با اعلام اینکه در روش استفاده از مالچ  پلاستیکی در مصرف آب 55 صد صرفه جویی می‌شود، مبارزه با علف‌های هرز، زود رسی محصول و کنترل افات و بیماریها را از خصوصیات این روش دانست و اظهار کرد: هر هکتار برای طرح مالچ پلاستیکی 2.5 میلیون تومان هزینه دارد که اگر بخواهیم از طریق آبیاری تحت فشار اجرا کنیم این هزینه تا 10 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
موسوی با بیان اینکه این روش کاملا با دانش بومی و فرهنگ بومی منطبق است، بیان کرد: حدود 50 درصد به صورت مستیقیم و 30 درصد به صورت غیر مستقیم اشتغال شهرستان وابسته به کشاورزی و دامداری است.
وی با اعلام اینکه  95 درصد تولیدات شهرستان مربوط به بخش کشاورزی است، گفت: راندمان آبیاری در شهرستان 47 درصد هست که به نسبت استان رتبه بالاتر است.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر همچنین در خصوص نوسازی ناوگان کشاورزی افزود: در شهرستان کاشمر 712 دستگاه تراکتور  داریم که ضریب مکانیزاوسیون بدون احتساب عمر ماشین الات شهرستان حدود 1.3 درصد بوده که این ضریب در استان 1.4 درصد است

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=13703
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک