کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

سیاسی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 21:5:47         تاریخ : 17/12/1395

پیشرفت 85 درصدی پروژه های باقیمانده از مصوبات سفر هیات دولت به خراسان رضوی
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه های باقیمانده از محل مصوبات سفر شهریور ماه سال 1393 هیات دولت به این استان بیش از 85 درصد است.

مهدی سالیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع مصوبات سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت را به خراسان رضوی 131مصوبه در قالب 794 پروژه اعلام کرد.
وی افزود: اعتبار مصوب برای تخصیص این پروژه ها پنج هزار و 230 میلیارد ریال تعیین شد اما به مرور به دلیل محدودیتهای اعتباری و تنگناهای مالی نیاز اعتباری این طرحها برای تکمیل افزایش یافت.
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون از کل این پروژه ها 381 مورد تکمیل شده و میانگین پیشرفت اجرایی سایر مصوبات حدود 85 درصد است.
وی از جمله پروژه های تکمیل شده را سدهای بار، ارداک، قره تیکان، بیمارستان خلیل آباد، بیمارستان حشمتیه سبزوار، کنارگذر رباط سفید و 15 مصوبه مربوطه به شرکت گاز اعلام کرد.
سالیانی گفت: در کنار این طرحها 44 پروژه تحرک بخشی به اقتصاد استان و 99 پروژه از محل اعتبارات مواد 10 و 12 قانون تنظیم مقررات و مدیریت بحران نیز در این مدت در خراسان رضوی به سرانجام رسیده است.
وی افزود: 106 پروژه تامین آب روستایی و 90 پروژه اجرای طرحهای هادی نیز از محل مصوبات سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی تکمیل شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در مجموع تاکنون اعتباراتی که ویژه مصوبات سفر استانی هیات دولت در شهریور ماه 93 به استان پرداخت شده شش هزار و 670 میلیارد ریال است.
وی گفت: علاوه بر آن به منظور تحقق وعده ها و تفاهمنامه های سفر نیز از محل اعتبارات تبصره 36 در سال جاری شش هزار و 130 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی برای خراسان رضوی پیش بینی شده است.
سالیانی از جمله طرحهای مربوط به وعده های دولت و تفاهمنامه ها را ساماندهی کشف رود، حاشیه شهر مشهد و اجرای طرح فاضلاب گلبهار عنوان کرد.
سفر سال 1393 رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به خراسان رضوی در قالب هشتمین سفر استانی دولت یازدهم انجام شد. در این سفر رییس جمهوری بر خلاف سایر سفرها به همراه کل اعضای هیات دولت به خراسان رضوی سفر کرد و نشست هیات دولت در مشهد تشکیل شد.
خبرنگار : فاطمه یوسفی **انتشاردهنده: حسین کریم زادهنظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :