کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

سیاسی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 6:8:31         تاریخ : 18/11/1395

مذاکرات سوریه پشت درهای بسته/ توافق ایران، روسیه و ترکیه برای آتش بس کامل
هیات های ایران، روسیه و ترکیه در نخستین نشست دور جدید مذاکرات سوری که پشت درهای بسته در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می شود، برای برقراری کامل آتش بس در سوریه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایرنا، معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه که سرپرستی هیات این کشور در مذاکرات آستانه را برعهده داشت در پایان مذاکرات به خبرنگاران گفت: هیات های سه کشور بر آمادگی خود برای ادامه همکاری به منظور برقراری کامل آتش بس در سوریه تاکید کردند. 
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از استانیسلاو گاجی ماگامدوف نوشت: مذاکرات امروز (دوشنبه) نخستین نشست گروه عملیاتی مشترک روسیه، ایران و ترکیه برای بررسی وضع رعایت آتش بس در سوریه و تقویت آن بود. 
وی افزود: هیات های کارشناسی روسیه، ایران و ترکیه و نمایندگان سازمان ملل در نشست امروز اجرای توافق های مربوط به برقراری آتش بس، ساز و کار نظارت موثر بر آن و تدابیر اعتمادساز را بررسی کردند.
معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین خاطرنشان کرد: طرف های شرکت کننده در مذاکرات تدابیر افزایش اعتماد متقابل و تامین شرایط دسترسی بدون مانع به کمک های انسانی را نیز مورد مذاکره قرار دادند.
در نشست امروز برای نخستین بار نمایندگانی از اردن نیز شرکت داشتند. 
این اجلاس بخشی از دستاورد نشست روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه در آستانه است که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه با حضور نمایندگان دولت و گروههای مسلح برگزار شد و برای اولین بار نمایندگان دولت قانونی سوریه رودرو با نمایندگان معارضان مسلح مذاکره کردند. 
آتش بس فراگیر کنونی از 10 دی ماه با طراحی ایران، روسیه و ترکیه سه کشور پشتیبان مذاکرات آستانه برقرار شده که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز مورد تائید قرار گرفته است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیانظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :