کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

اجتماعی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 23:20:23         تاریخ : 24/11/1395

9 طرح عمرانی در شهرجدید گلبهار بهره برداری شد
9 طرح عمرانی روز دوشنبه طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرجدید گلبهار واقع در شمال خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در این چارچوب هزار و 2 واحد مسکن مهر با هزینه 601 میلیارد و 200 میلیون ریال در قالب انبوه ساز و تعاونی به بهره برداری رسید. 
هومن گریوانی ادامه داد: بر این اساس مجموع واحدهای مسکن مهر به بهره برداری رسیده در شهرجدید گلبهار در چارچوب فعالیت دولت تدبیر و امید به 24 هزار 223 واحد رسید. 
وی دیگر طرح بهره برداری شده را بوستان محله 13 گلبهار با رویکرد باغ ایرانی به مساحت 23 هزار مترمربع و هزینه 43 میلیارد و 962 میلیون ریال ذکر و بیان کرد: این بوستان شامل فضای گفت و گو، آلاچیق، کوشک میانی و چهار محور متقارن با آب نماهای وسیع تداعی کننده باغهای ایرانی است. 
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار گفت: طرح دیگری که امروز به بهره برداری رسید مجتمع تجاری و تفریحی شهربازی جم است که توسط بخش خصوصی در مساحت 6 هزار و 100 متربع با هزینه 100 میلیارد ریال اجرا شده است. 
وی مخزن نیمه مدفون شهر جدید گلبهار را با ظرفیت پنج هزار مترمکعب و اعتبار 15 میلیارد و 500 میلیون ریال طرح دیگر ذکر و بیان کرد: با تکمیل این طرح امکان جداسازی آب شرب از فضای سبز برای مرحله دوم شهرجدید گلبهار میسر شد. 
گریوانی افزود: کال میانی به مساحت 973 مترمربع و هزینه 10 میلیارد ریال و پل محافظ گاز با اعتبار 6 میلیارد 750 میلیون ریال نیز صبح امروز به بهره برداری رسیدند. 
وی ادامه داد: همچنین هنرستان دخترانه شهدای بانک مسکن با وسعت هزار مترمربع و اعتبار 13 میلیارد و 500 میلیون ریال با مشارکت شرکت عمران، بانک مسکن و اداره نوسازی مدارس در مرکز ناحیه دو شهر جدیدگلبهار بهره برداری شد. 
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار 37 هزار مترمربع پیاده روسازی و محوطه سازی پروژه های مسکن مهر با اعتبار 16 میلیارد ریال و آسفالت 77 هزار مترمربع از معابر سطح شهر با هزینه 15 میلیارد ریال را از دیگر طرحهای بهره برداری شده اعلام کرد.
وی به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی نیز اشاره و بیان کرد: عملیات اجرایی دبستان محله 17 به مساحت هزار و 391 مترمربع و هزینه 21 میلیارد و 488 میلیون ریال و دبستان محله 33 به مساحت هزار و 782 مترمربع و اعتبار 28 میلیارد و 689 میلون ریال در محلات مسکن مهر شهر جدید گلبهار آغاز شد. 
گریوانی گفت: همچنین عملیات اجرایی پارک محله 10 به مساحت 17 هزار مترمربع و اعتبار 23 میلیارد ریال و پارک محله 11 به مساحت هزار مترمربع و اعتبار 29 میلیارد ریال در مرحله نخست توسعه شهرجدید گلبهار آغاز شد. 
وی افزود: از سال 1386 تاکنون 39 هزار 836 واحد مسکن مهر در شهرجدید گلبهار ساخته و 25 هزار و 375 واحد آن به بهره برداری رسیده است. 
شهرجدید گلبهار که برای جمعیت 200 هزار نفر و قابل توسعه تا 400 هزار نفر اجرا شده با وسعت چهار هزار هکتار در 35 کیلومتری شمال غربی مشهد در امتداد جاده مشهد - قوچان واقع است. 
ایجاد این شهر در چارچوب سیاست ایجاد مراکز اقماری اسکان جمعیت برای شهرهای بزرگ به منظور مهار گسترش پیوسته این شهرها، هدایت اسکان جمعیت در محدوده اطراف آنها و جلوگیری از نابودی زمینهای کشاورزی اطراف شهرها و اسکان بی رویه جمعیت سال 1372 به عنوان نخستین مصوبه 'طرح جامع شهرهای جدید' به تصویب شورای عالی شهرسازی ایران رسید. 
خبرنگار: میترا عبداللهی، توحید آرش نیا **انتشاردهنده: حسین کریم زادهنظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :