کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

اجتماعی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 4:54:49         تاریخ : 26/11/1395
استاندار خراسان رضوی:
تا پایان امسال پروژه‌های نیمه تمام استان به 500 طرح می‌رسد
استاندار خراسان‌رضوی گفت: در ابتدای کار دولت یازدهم در خراسان‌رضوی 1700 پروژه با اعتبار مورد نیاز 2800 میلیارد تومان روی دست ما مانده بود که با همکاری خوب مردم با دستگاه‌های دولتی تا آخر سال جاری تعداد پروژه‌های نیمه تمام استان به کمتر از 500 پروژه می‌رسد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز 26 بهمن‌ماه در مراسم افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی زنده‌یاد پروفسور شمس شریعت تربقان در روستای زادگاهش تربقان کاشمر، با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت یازدهم بنای خود را برشعار تدبیر و امید گذاشت و با توجه به اینکه  رویکرد اساسی انقلاب اسلامی برایمان، وحدت کلمه و توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودی است به این رویکرد جدی پرداخت و بااتکا به خدا، اعتماد به مردم و  توجه به نظر آنان به عنوان ولی نعمتان خود توانست روحیه اتحاد و همدلی را در کشور ایجاد کند که نتیجه آن  مشارکت حداکثری مردم در همه زمینه‌ها به ویژه در امور خیر مانند ساختن بیمارستان، درمانگاه  و مدرسه است.
 
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد توسعه مشارکت‌های مردمی در حوزه های مختلف هستیم، گفت: خیرین و مردم که احساس یکی بودن با دولت دارند و در کلیه مسائلی که نیاز به مشارکت می بینند وارد شده اند.
 
رشیدیان با اشاره به اینکه در آغاز به کار دولت یازدهم در خراسان 1700 پروژه ناتمام با 2800 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز روی دست ما مانده بود  و به‌رغم  مشکلاتی که در تخصیص درآمدهای ناشی از فروش نفت داشتیم با مذاکرات خوب وزارت خارجه و تیم دیپلماسی برکات زیادی برای نظام فراهم شد .
 
استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه برخی سعی می‌کنند این توفیقات دولت را کوچک نشان دهند اما جوانان اهل مطالعه می‌دانند و می‌توانند بررسی کنند خروج از فصل هفتم مصوبات شورای امنیت سازمان ملل موضوع سهلی نیست، زیرا وقتی کشوری جز شمول  آن می شود، سرنوشتی شبیه عراق دارد که در آن صورت برای کشور ما شکل و یک اجماع جهانی علیه کشور برای حمله و تهاجم صورت می گرفت که با هدایت رهبری و تدابیر و مدیریت رییس جمهور و اقدامات خوب تیم دیپلیماسی به موفقیت‌هایی رسیدیم.
 
رشیدیان  با بیان اینکه در حال حاضر آمریکا با مواضع رئیس جمهور جدید خود در انزوا و تنهایی است به طوریکه حتی اروپاییان هم در این شرایط در کنار آن‌ها نیستند و حتی خود ملت آمریکا هم در کنار این رئیس جمهور ناشی و نا کارآمد قرار نمی گیرند و بزرگترین اعتراضات  مردمی شکل گرفته است، اظهار کرد: شاید آن چیزی که زمانی امام(ره) راجع به حکومت کمونیسیتی در شوروی گفتند بارقه های آن را  در نظام امپریالیستی آمریکا شاهد خواهیم بود به طوری که برخی ایالات آمریکا مدعی جداشدن و تفکیک از آمریکا هستند.
 
وی تصریح کرد: شرایط خوب مذاکرات با تلاش تیم دیپلماسی کشور ما را به جایی رساند که در سطح بین‌المللی و تعامل و ارتباطات اقتصادی خود را گسترش و اجماع بین المللی علیه خود را بشکنیم و ظرفیت‎های خوبی به کشور از لحاظ علمی و جذب فرهیختگان خارج کشور و جذب سرمایه گذاری بیاوریم.
 
استاندار خراسان‌رضوی افزود: از سال 81 تا 92 حدود 900 میلیون دلار جذب سرمایه گذاری در طول 11 سال داشتیم و  در این سه سال توانستیم بیش از 744 میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم که به نسبت سه به 11 بسیار خوب بوده است.
 
 وی اظهار کرد: در حوزه های دیگر نیز، همت مردم در کنار دولتمردان توانسته نتایج خوبی در حوزه صنعت، کشاورزی و اشتغال داشته باشد؛ البته هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم.
 
وی  یکی از اهداف دولت یازدهم و در برنامه های رئییس جمهور را  ایجاد تهاتر و توازن منطقه ای و عدالت اجتماعی و توجه به نقاط محروم عنوان کرد و گفت: در این حوزه یکی از مسائل اولویت‌دار دولت، مسئله سلامت بود که توجه به مسئله بهداشت در اولویت نسبت به درمان بود تا پیشگیری از درمان مهمتر باشد و بتوانیم از شیوع بیماری‌های مختلف به دلایل شرایط زیستی و محیطی نوع تغذیه و عدم رعایت مسائل بهداشتی  که رو به ازدیاد بود جلوگری کنیم تا نیاز به درمان کمتر و امید به زندگی بیشتر شود.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی و همه دست اندرکاران در حوزه بهداشت و درمان  از جمله پزشکان، پرستاران، تکنیسین های پزشکی و... با ایده بلند خدمت به مردم قدم‌های بزرگی در حوزه سلامت برداشتند، گفت:  با تلاش دست اندر کاران این بخش، دولت یازدهم توانسته در حوزه بهداشت و درمان  قدم‌های موثری بردارد.
 
وی با اشاره به اینکه  سال گذشته، خانه‌های بهداشت استان  به طور 100درصد تکمیل شد و پایگاه‌های سلامت و غربالگری برای بهبود شرایط بهداشتی و زندگی مردم گسترش یافت گفت: با گسترش این مراکز، جوامع هدف از جمله  زنان و مادران و کودکان مورد غربالگری و حمایت قرار گرفته و با ارائه  بسته‌های بهداشتی مناسب  تلاش داریم جامعه بهتری داشته باشیم.
 
رشیدیان باقدردانی از خیرین عرصه سلامت افزود: با این حرکت خوب در کشور، استان و کاشمر می توانیم جامعه ای سالم تر و توانمند تر داشته باشیم، زیرا جامعه ای قدرتمند هستند که سالم باشند، بدن و عقل سالم می تواند کشور را توانمندتر کرده تا با سرعت بیشتر مسیر توسعه را طی کند.
 
چهار طرح بهداشتی درمانی در کاشمر به بهره برداری رسید
 
با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد  روز سه شنبه چهار طرح بهداشتی درمانی  با اعتبار پنج میلیارد و 150 میلیون ريال  در کاشمر به بهره برداری رسید.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در مراسم افتتاح این پروژه‎ها اظهار کرد: پروژه شاخص بهداشتی افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی زنده یاد پروفسور شمس شریعت تربقان چهره ماندگار پزشکی و پدر علم پاتولوژی کشور است که زمین آن به مساخت هزار و 200 متر  توسط ایشان در زمان حیات تأمین و با پیگیریهای ایشان زمینه ساخت و ساز در زیربنای 500 متر مربع فراهم شد.
 
محمد جواد یزدانی گفت: با جذب پنج میلیارد ريال اعتبار دولتی این مرکز دارای سه پانسیون، پزشک عمومی، تزریقات، آزمایشگاه، مامایی، بهداشت خانواده و محیط و نیز واحد دندانپزشکی است.
 
وی تصریح کرد: این مجتمع بهداشتی روستایی 6500 نفر از اهالی روستاهای تربقان، عارف آباد و رزق آباد را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی در قالب پزشک خانواده روستایی قرار می‌دهد.
 
 مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر خاطرنشان کرد: همچنین خانه بهداشت شماره دو روستای فروتقه، خانه بهداشت شماره دو روستای فرح آباد  و روستای پایین دره هرکدام با 75 متر زیربنا و با 500 میلیون ريال اعتبارات دولتی با به کارگیری سه بهورز امروز بهره‌برداری شد.
 
دکتر یزدانی با اشاره به مشارکت خوب خیرین در اجرای طرح های درمانی و بهداشتی  در کاشمر و فعالیت مجمع خیرین سلامت شهرستان گفت: امروز شاهد  کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی نمازخانه بیمارستان حضرت ابالفضل توسط یکی از خیرین شهرستان به نام حاج حسن کریمی با 100 متر زیربنا و اعتبار 500 میلیون ريال هستیم.
 
روستای تربقان از توابع بخش مرکزی کاشمر در فاصله پنج کیلومتری تا مرکز شهر قرار دارد.نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :