کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

اجتماعی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 8:43:14         تاریخ : 21/12/1395
شهردار مشهد:
بازدیدهای دولت از حاشیه شهر مشهد بی فایده است
مشهد ـ شهردار مشهد گفت: بازدیدهای دولت از حاشیه شهر مشهد بی فایده است، زیرا اعتبار خاصی از سوی دولت تخصیص نگرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر سیدصولت مرتضوی صبح شنبه در نشست خبری شهردار مشهد که در ساختمان شهرداری برگزار شد،  اظهار کرد: امسال که رو به اتمام است، یک سال مبارک بود در مقام اقدام و عمل همکاران ما در شهرداری مشهد فعالیت داشتند و نه در بین دستگاه‌های اجرایی استان که در بین تمامی دستگاه‌های اجرایی بسیاری از خواستن‌ها را تبدیل به اقدام کردند و خدمت‌رسانی را به بهترین شکل انجام دادند.

وی افزود: یکی از سال هایی که در آن بخش اعظمی از پروژه های عمرانی به بهره‌برداری رسید، سالی است که به پایان آن رسیده ایم و در کنار آن منابع بسیاری را برای فعالیت‌هایمان تامین کردیم و فعالیت‌های بسیاری در حوزه احداث پارکینگ، توسعه فضای سبز، احداث کارخانه بازیافت، ساخت بلوارها، معابر، بافت‌های فرسوده و قطار شهری انجام دادیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه در پرداخت بدهی های این چهار سال و دوره قبلی شهرداری بسیار موفق عمل کردیم، ادامه داد: شهرداری مشهد در این دوره از خوش‌نام ترین دستگاه‌ها است، کمترین بدهی را به پیمانکاران باید پرداخت کنیم و آن بخشی از بدهی‌ها که به کارگران فضای سبز بازمی‌گردد در حال حاضر به صورت کامل همراه با عیدی و پاداش به آنها پرداخت شده است. امسال علاوه بر المان‌های سال گذشته ۱۶۰ المان فاخر هنری در معابر عمومی شهر مشهد نصب می‌شود همچنین اجرای نقاشی دیواری سطح یک بر روی ۴۰ دیوار و در سطح دو و سه حدود ۵۰ هزار متر مربع انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه خانه تکانی شهری را هم اکنون تمامی شهروندان در تمام نقاط شهر، می توانند ببینند، عنوان کرد: حتما تمامی شهروندان مشاهده کرده اند که همکاران ما در تمامی نقاط شهر مشغول آماده‌سازی شهر برای پذیرایی از زائران امام هشتم(ع) هستند. شهرداری مشهدمقدس در حوزه رنگ‌آمیزی، ساماندهی و لکه‌گیری آسفالت‌ها، جلوگیری از آسفالت شکافی، نظافت سطح شهر، گل آرایی، زیباسازی، ایجاد بستر برای اسکان زائران شهرداری فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

خدمت رسانی به زائران فریضه است

مرتضوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تغییر چهره شهر و آمادگی سال جدید، بیان کرد: نصب و گل‌آرایی ۸۹ المان ترکیبی و حلقوی، جانمایی و جابه‌جایی و رنگ آمیزی ۳ هزار و ۶۴۷ گل جای و نصب و گل‌کاری ۵ هزار و ۴۵۰ گل جای سه طبقه در سطح شهر، کاشت ۴ هزار و ۵۴۵ گل‌های پیازی، تامین ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار گل از دیگر فعالیت‌های شهرداری در زمینه زیباسازی شهر مشهد بوده است. آماده‌سازی ۱۱ مکان برای شرایط اضطراری به‌منظور پیشگیری از حوادث و مدیریت بحران پس از حادثه‌ها ۱۱ سوله بحران با گنجایش اسکان ۳ هزار و ۱۰۰ نفر آماده شده است.

وی ادامه داد: کمک به خدمت رسانی به زائران امام هشتم (ع) فریضه ای است که بر دوش تمامی نهادها و سازمان ها می باشد و معتقد هستم که همه باید کمک کنند؛   در بحث شبکه زائر نیز باید صدا و سیما را همگان کمک کنند و آنچه ما تکلیف داریم و مصوبه شورا است، کمک می‌کنیم و امیدوارم در آینده نزدیک استان خراسان‌رضوی و شهر مشهد مقدس با توجه به ظرفیت فرهنگی که دارد با کمکی که صورت می‌گیرد شبکه رادیویی و شبکه تلویزیونی زائر خود را راه‌اندازی کند.

شهردار مشهد با با بیان اینکه در سالی که به شهرداری آمدم بودجه جاری شهرداری ۹۵۰ میلیارد تومان بود، افزود: سالانه ۲۰ درصد هزینه‌ها افزایش پیدا کرده ما شاهد بودیم که بودجه جاری ما در پایان بهمن ماه ۹۵ هنوز به ۹۳۰ میلیارد تومان نرسیده بود.

انتقاد شهردار مشهد از دولت

وی با اشاره به بازدید سخنگوی دولت از حاشیه شهر، تصریح کرد: در زمینه حاشیه‌شهر بعید می‌دانم معجزه‌ای رخ بدهد، در سفر اول ریاست جمهوری به مشهد، آقای نوبخت از حاشیه شهر بازدید داشتند و این بازدیدها در حال حاضر رو به افزایش بوده اما بازدیدهای دولت از حاشیه شهر مشهد بی فایده است زیرا اعتبار خاصی از سوی دولت صورت نگرفته است، البته شهرداری منتظر سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها نمی‌ماند و وظیفه خود را انجام دادیم و خوشبختانه اقدامات بزرگی از سوی شهرداری مشهد در طی سه سال گذشته انجام شده و دیگر امروز حاشیه شهر را با معابر آن نمی‌توان شناخت.

مرتضوی با طرح این پرسش که چرا تیم سیاسی و رسانه‌ای دولت، شهرداری مشهد را رقیب خود می‌داند؟ گفت: شهرداری هم همانند سایر دستگاه‌های اجرایی است؛ دوستان ما در تیم رسانه‌ای دولت در این مدت در حق ما لطف‌های بسیار داشته‌اند و این موضوع بعد از انتخابات مجلس بسیار شدیدتر شد شما می‌توانید این موضوع را رصد کنید و به صحت حرف بنده برسید.

وی افزود: آن های که سفرهایشان هزینه های گزاف دارد و فقط سفر کرج یک‌میلیارد تومان هزینه ناهارشان شد؛  از طرف دیگر به شهرداری مشهد ایراد گرفتند که شما ۶ میلیارد تومان برای یک پروژه صرف تبلیغات کرده‌اید؛ در سفر رئیس‌جمهور به مشهد که ادعا شده بود ۷۱۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح شده رسانه‌ها از چند روز قبل تبلیغات کردند.
نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :