کلید واژه      
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

اقتصادی

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 1:7:38         تاریخ : 09/03/1395
رئیس انجمن معدن خراسان رضوی مطرح کرد؛
تضاد قوانین در بخش معدن
رئیس انجمن معدن خراسان رضوی گفت: واحدهای معدنی برای بهره‌برداری باید از مراکز متعددی استعلام بگیرند و این تضاد قوانین آن‌ها را دچار مشکل کرده است.حسین حسین‌زاده با اشاره به استعلام‌‌های متعددی که معدن‌کاران باید اخذ کنند، اظهار کرد:

گاها این استعلام‌ها با تضاد قوانینی مواجه می‌شوند و ناهماهنگی‌های دستگاه‌های مختلف فعالیت یک معدن‌کار را با مشکل روبه‌رو می‌کند.وی با اشاره به کشف هر روزه معادن جدید، عنوان کرد: هر روزه فعالیت معادن قدیمی بسیاری به اتمام می‌رسد و معادن جدید دیگری کشف می‌شوند. 
 رئیس انجمن معدن خراسان رضوی در خصوص معضلات بخش معدن، اظهار کرد: بازارهای تولیدی دیگر با رکود مواجه شده‌اند و به تبع آن‌ها نیز معدن به عنوان بخشی که مواد اولیه این بازارها را تامین می‌کند طی سال گذشته دچار رکود شدیدی شده است. 
 
وی مهمترین مساله در بخش معدن را رکود در بازارهای مسکن دانست و تصریح کرد: بسیاری از مواد اولیه مسکن در معادن تولید می‌شود و رکود این بازار موجب شده تا بسیاری از واحدهای معدنی به صورت نیمه فعال درآیند و یا با ظرفیت کمتر از توان خود به فعالیت ادامه دهند. 
 
حسین‌زاده یکی دیگر از مشکلات بخش معدن را کاهش قیمت فلزات اساسی در دنیا خواند و ادامه داد: فلزات اساسی مانند سنگ آهن، مس، روی، سرب و... از اواخر سال 92 با کاهش قیمت روبه‌رو شده که در نتیجه موجب کاهش صادرات شده است.
 
وی با اشاره به روند لغو تحریم‌ها، عنوان کرد: بهبود وضعیت اقتصادی معادن و دیگر بخش‌ها محتاج زمان است چرا که در قانون نیز مشکلات فراوانی وجود دارد که موجب شده تا فعالیت واحدهای معدنی با کندی روبه‌رو شود. 
 
رئیس انجمن معدن خراسان رضوی با بیان اینکه رفع رکود در بازارهای دیگر موجب خروج معدن از رکود می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی بخش معدن مانند سایر بخش‌ها دچار کمبود نقدینگی شدید هستند. 
 
وی در خصوص صنایع تبدیلی معدن، اظهار کرد: صنایع تبدیلی در دو نوع بزرگ و کوچک وجود دارد که به طور کلی خلوص و عیار مواد خام تولید شده در معادن را افزایش می‌دهند و از آنجایی که این واحدها در استان تعداد زیادی ندارند کارخانجات این کار را خود انجام می‌دهند. 
 
حسین‌زاده با اشاره به تکمیل نشدن حلقه واسط بین معدن و صنایع بزرگ تبدیلی، اظهار کرد: رکود در بازارهای اقتصادی موجب شده تا صنایع تبدیلی کوچک نیز به دلیل نبود مشتری و بازار مصرف کاربردی نداشته باشند.
 نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :