کلید واژه      
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
  صفحه اصلی
  سیاسی
  اقتصادی
  اجتماعی
  ورزشی
  فرهنگی - هنری
  حوادث
  یادداشت
  گزارش
  گفتگو
  تصویر روز

<< اطلاعیه ها >>

شما می‌توانید خبر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل

nn34165@gmail.com

به موسسه خبرگزاری روز مشهد ارسال نمایید

 

گزارش

  نسخه قابل چاپ       
ساعت : 21:15:9         تاریخ : 14/06/1395

فرش قرمزی که برای سرمایه‌گذاران پهن می‌کنیم کارشناسان جمع نکنند
فرماندار بیرجند گفت: ما برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم اما پشت سر کار‌شناسان جمع می‌کنند که این امر به دلیل اطلاعات کم این افراد است که باید اطلاعات سرمایه‌گذاری‌ها در اختیار مجموعه استان قرار گیرد تا کارشناسان با اطلاعات کامل به سرمایه‌گذاران کمک کنند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی علی ناصری امروز (14 شهریورماه) در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با اشاره به اینکه بزرگترین نتیجه فعالیت این منطقه ایجاد اقتصادی فعال و پویا است، اظهارکرد: منطقه ویژه اقتصادی به عنوان نماد سرمایه‌گذاری پایدار، کاری شروع کرده که آرزوی بسیاری از ما است

.

وی با بیان اینکه این منطقه پتانسيل‌های بالایی دارد و بستری برای توسعه و سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است، تصریح کرد: منطقه خراسان جنوبی از گذشته محل تلاقی و رفت و آمد فرهنگ و تجارت و به عنوان دروازه‌ای برای کشورهای آسیای شرقی و هند مطرح بوده است.

فرماندار بیرجند ادامه داد: پیشینه تجاری و فرهنگی از دیرباز در منطقه باعث شده در سال‌های اخیر مکانی برای استقرارسرمایه‌گذاران و گرد هم آمدن تجربه‌ها و پتانسیل‌های سرمایه گذاری ایجاد شود.

ناصری ابراز امیدواری کرد: با ورود سرمایه به این منطقه تقویت تفکر سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون محصولات استان به صورت خام صادر شده و کمتر برای فرآوری یا ایجاد ارزش افزوده تلاش شده است، بیان کرد: با توجه به افق منطقه ویژه با تکیه بر محصولات بومی استان می‌تواند تبدیل به فرصتي برای افزایش ارزش افزوده محصولات بومی شده و برای سرمایه‌گذاران منطقه و مردم استان منفعت داشته باشد.

فرماندار بیرجند تاکید کرد: با این کار فرهنگ سرمایه‌گذاری به داخل استان آورده می‌شود و روحیه جسارت و جرات را به مردم استان داده تا خود به این امر ورود پیدا کرده و از منافع آن سود ببرند.

ناصری با اشاره به اینکه زیرساخت‌های موجود در منطقه در حال حاضر خوب است، بیان کرد: با وجود زیرساخت‌ها، مشوق‌ها، محیط سرمایه‌گذاری و حذف تشریفات در منطقه ویژه، زمینه جذب سرمایه‌گذاران فراهم شده است و در روند احداث زیرساخت‌ها آمادگی داریم نهایت همکاری را با منطقه ویژه داشته باشیم.

وی هم مرزی با افغانستان را فرصتی طلایی دانست که در صورت مرتفع کردن خواسته‌های این بازار می‌توان از این ظرفیت بدرستی استفاده کرد و افزود: با توجه به بازار تاریخی و اشتراکات مذهبی این دو ملت و حفظ این امر می‌توانیم در جلب و رشد تجارت و افزایش ارتباطات قدم‌های بزرگی برداریم.

فرماندار بیرجند تاکید کرد: منطقه ویژه بعد از طی کمتر از دوسال فعالیت و انجام کارهای بنیادی منجر به ایجاد زیرساخت هایی شده که به کمک تجارت صنعت و تكنولوژي استان خواهد آمد.

ناصری با تاکید بر اینکه در خراسان جنوبی نیروی انسانی و تحصیل کرده کم نداريم، بیان کرد: با ارتباط این منطقه با دانشگاه، صنعت و تجارت در استان گامی بزرگ برداشته خواهد شد همانطور که در حال حاضر منطقه ویژه بیرجند از بسیاری استان‌های دیگر جلوتر است.

وی افزود: از مهمترین عوامل بزهکاری وجود بیکاری در جامعه است که مهم‌ترین کمک در کاهش بیکاری فراهم کردن زمینه‌های اقتصادی است.

فرماندار بیرجند با اشاره به برخی مشكلات سرمایه گذاران در منطقه تاکید کرد: ما برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می‌کنیم اما پشت سر کار‌شناسان جمع می کنند که این امر به دلیل اطلاعات کم این افراد است.

ناصری اظهارکرد: در این راستا باید دستگاه‌های اجرایی سیاست‌های استان را به پایین‌ترین بدنه دستگاه خود تبیین کرده و کارشناسان را توجیه کنند.

وی یادآور شد: همچنین اطلاعات سرمایه‌گذاری‌ها در اختیار مجموعه استان قرار گیرد تا کارشناسان با اطلاعات کامل به سرمایه‌گذاران کمک کنند.

ناصری خاطر نشان کرد: سعی می‌کنیم خطی ویژه‌ای برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم تا در تسریع رفع مشکلات آنها کمک‌های لازم انجام شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مشهد نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  • نام م نام خانوادگی :
    پست الکترونیکی :
    نظر شما :