امروز

چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد با اشاره به اینکه ۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد، افزود: درآمد زایی، احیاء فضاها و ایجاد تسهیلات هدف کاربری بخشی به خانه های تاریخی مشهد است.

به گزارش خبرگزاری روزمشهد(مشهدنیوز)، علی قناویزچی مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد امروز(۲۹ خرداد) در جمع اصحاب رسانه ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت:یکی از ظرفیت های گردشگری مشهد استفاده از بناهای تاریخی شهر است که توجه چندانی به آنها نشده است.

 

وی با بیان اینکه ۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد، اظهار داشت:طی یکسال گذشته مطالعات و پژوهش های مفصلی در این زمینه داشته ایم و سعی کردیم از ظرفیت های باقی مانده در مشهد و از تجارت دیگر شهر های کشور استفاده کنیم که در این خصوص سفرهای متعددی برای بازدید از شهرهای کشور داشته ایم.

 

قناویزچی ادامه داد:شهرداری با هدف تسریع و ایجاد تسهیلات برای مالکین و سرمایه گذاران خانه های تاریخی و احیائ این فضاها و همچنین کاربری بخشی مناسب به این خانه ها ورود پیدا کرده است و خانه های تاریخی به عنوان سرمایه های شهری می توانند ظرفیت جدیدی را در حوزه کارآفرینی و درآمد زایی پایدار ایجاد کنند.

 

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به اینکه سیمای شهر نشانه هویت ما است، افزود:آسیبی که در شهرهای دیگر کشور دیدیم این بود که به محتوای خانه های تاریخی توجه نشده بود ولی با کاربری بخشی به این خانه ها در مشهد ایجاد باشگاهی فرهنگی در جهت جذب گردشگر و توسعه اقتصاد زیارت را خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه پس از مطالعات فراوان طرح کاربری بخشی به خانه های تاریخی به شورا تقدیم و در نهایت تصویب شده، گفت: در خانه هایی که تغییر کاربری داده خواهد شد امکان بازدید عموم فراهم می شود و اگر مالک تغییر کاربر ای غیر از کاربری مورد تایید بدهد باید تمامی خسارات وارده و هزینه های اعمال شده را جبران نماید.

 

قتاویزچی با اشاره به اینکه ۱۱۰ خانه ثبت نشده در مشهد داریم، اظهار داشت:کاربری خانه های تاریخی به صورت نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی، خدمات فرهنگی، پزشکی، اقامتی، موزه ها، رستوران، کالاهای ایرانی که شامل همه موارد می شود تغییر پیدا خواهد کرد همچنین عمده خانه های تاریخی در منطقه ثامن، ۱ و ۸ شهرداری مشهد است.

 

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد با اشاره به اینکه ۶۳ خانه تاریخی ثبت شده در مشهد وجود دارد، افزود: درآمد زایی، احیاء فضاها و ایجاد تسهیلات هدف کاربری بخشی به خانه های تاریخی مشهد است.

انتهای پیام/

http://mashhadnews.ir/?p=14850
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تراپیکتراپیکتراپیکتراپیکطراحی سایتتراپیکتراپیک